91 452 84 20
///Więcej o Green Foods

Więcej o Green Foods

Super greens

Jeśli chodzi o naszą dietę, to Green Foods czyli zielona żywność jest prawdopodobnie najbliższa istoty naturalnego żywienia. Znana jest również pod nazwą Green Superfoods, od tysięcy lat stanowi podstawę diety ludzi i jest jednym z najlepszych źródeł substancji odżywczych.

Pomimo wszystkich osiągnięć naszej nauki i technologii, nie udało się jeszcze wyprodukować niczego co mogło by się równać z zieloną żywnością.

Zielona żywność to nie tylko bogactwo składników odżywczych, ale również pomoc w alkalizowaniu organizmu.* Może być pomocna w utrzymaniu prawidłowego pH organizmu, co dziś stanowi problem dla wielu Amerykanów ze względu na wysoką kwasowość wielu popularnych potraw i napojów.*

Najlepiej byłoby spożywać od 3 do 5 porcji warzyw dziennie, ale faktem jest, że wielu z nas nawet się nie zbliża do tego standardu. I tutaj właśnie mogą być pomocne suplementy.

Uzupełnianie braków

Pełnowartościowej żywności jako elementu diety nie da się niczym zastąpić, jednakże zdrowe odżywianie się nie zawsze jest możliwe. Zielone suplementy, podobnie jak wszystkie suplementy, mogą pomóc organizmowi w uzyskaniu tych składników odżywczych, których dieta nie dostarcza.

Jak już wspomniano, zielona żywność to bogactwo składników odżywczych i często zawiera ona szeroką gamę składników wzajemnie uzupełniających się, z dobrym skutkiem dla zdrowia.

  • Spirulina – Spirulina (Organiczny proszek, Kapsułki wegetariańskie 500 mg, Organiczne tabletki 500 mg, Organiczne tabletki 1000 mg) to rodzaj niebieskozielonych alg, bogatych w beta-karoten (witamina A) oraz w witaminę B-12, które zawierają również naturalnie występujące białko oraz kwas gamma linolenowy (GLA), popularny kwas tłuszczowy pod wieloma względami korzystny dla zdrowia.* Spirulina zawiera również naturalnie występujące minerały, pierwiastki śladowe, sole komórkowe, aminokwasy oraz enzymy.
  • Chlorella – Chlorella (Organiczny proszek, Kapsułki wegetariańskie 400 mg, Organiczne tabletki 500 mg, Tabletki 1000 mg) to jednokomórkowe mikro algi, zawierające naturalnie występujący chlorofil oraz beta-karoten, mieszankę karotenoidów, witaminę C i żelazo oraz białko. Ponieważ chlorella w swojej naturalnej postaci nie jest łatwo przyswajana przez ludzki organizm ze względu na mocną błonę komórkową, w wysokiej jakości suplementach ta błona jest mechanicznie przerwana dla poprawienia przyswajalności.
  • Kelp – Przedstawiciel rodziny brunatnic, duży, liściasty wodorost tworzący gęste “lasy” w zimniejszych wodach oceanów. Kelp (Proszek,  Tabletki 150 μg, Wegetariańskie kapsułki 325 μg) jest od setek lat wykorzystywany jako ważny składnik odżywczy w kuchni chińskiej, japońskiej i koreańskiej. Zawiera naturalnie występujący jod, którego istotna rola w prawidłowym działaniu tarczycy została wykazana.*
  • Alfalfa – Lucerna (Proszek, Liście 500 mg wegetariańskie kapsułki, Tabletki 650 mg), zaliczana do green superfoods, zawiera bogactwo witamin i minerałów oraz chlorofil. Ma naturalnie zbilansowaną zawartość składników odżywczych i naturalnie występującą witaminę K. Jest spożywana od czasów starożytnych i od wieków jest wykorzystywana przez zielarzy na całym świecie. Przyjęta w wielu językach nazwa “Alfalfa” pochodzi z języka arabskiego, w którym oznacza “ojciec wszystkich pokarmów”.

Oprócz suplementów zawierających jeden rodzaj green food oferujemy również  kilka produktów łączonych, a wśród nich Green Phytofoods w postaci proszku oraz Kapsułki wegetariańskie EcoGreen Multi Vitamin.

Co wyróżnia NOW®

Green superfoods są integralną częścią każdego programu zdrowotnego opartego na ćwiczeniach i zdrowej diecie, a firma NOW jest zaangażowana w umożliwianie prowadzenia zdrowszego życia dzięki wysokiej jakości suplementom żywnościowym, które mogą pomóc wypełnić wszelkie luki w Twojej diecie aby poprawić stan odżywienia i służą optymalnemu zdrowiu.

Nasza grupa techniczna dobrze zna zagadnienia związane z zieloną żywnością i podejmujemy niezbędne kroki dla zapewnienia jakości i skuteczności produktów, takie jak rozerwanie ściany komórkowej chlorelli, aby ułatwić jej trawienie. Powoduje to wydłużenie czas produkcji i generuje dodatkowe koszty, ale bez tego kluczowego etapu nie można w pełni czerpać korzyści z odżywczych właściwości chlorelli.

Jesteśmy całkowicie skoncentrowani na utrzymaniu wyjątkowej jakości, dlatego wszystkie nasze zielone suplementy diety są wytwarzane z wiodącą w branży dbałością o jakość.

* Te stwierdzenia nie były zweryfikowane przez Agencję ds. Żywności i Leków (Food and Drug Administration). Produkt ten nie jest przeznaczony do diagnozowania, leczenia ani zapobiegania jakiejkolwiek chorobie.
2019-03-04T13:15:52+00:00