91 452 84 20
///Weryfikacja składu i siły działania probiotyków

Weryfikacja składu i siły działania probiotyków

Firma NOW z przyjemnością informuje o dodaniu do wyposażenia najnowszego systemu identyfikacji i kontroli szczepów bakteryjnych – DuPont™ RiboPrinter®. Ta nowa, zautomatyzowana molekularna metoda zapewnia szybkość, dokładność, powtarzalność i niezawodność oceny szczepów bakteryjnych. Naukowcy z NOW wykorzystują to potężne, najnowocześniejsze narzędzie aby zagwarantować skład, siłę działania i czystość szczepów bakteryjnych stosowanych w naszych probiotycznych produktach, a także aby pomóc w zidentyfikowaniu potencjalnych zanieczyszczeń bakteryjnych jeszcze przed procesem produkcji.

Surowce probiotyczne

Dzięki naszemu nowemu systemowi RiboPrinter® w firmie NOW możemy przetestować dostarczane probiotyki w celu sprawdzenia ich składu i siły działania, jeszcze przed wprowadzeniem ich do produkcji. RiboPrinter® potrafi identyfikować poszczególne szczepy poprzez ocenę DNA, a jest to najbardziej dokładna metoda spośród dotychczas opracowanych. Ponadto rzeczywistą siłę działania każdego szczepu można sprawdzić i potwierdzić przed rozpoczęciem produkcji, a następnie powtórnie, po wytworzeniu gotowego produktu.

Oznacza to, że NOW może zagwarantować siłę działania, czystość oraz bezpieczeństwo wszystkich probiotycznych produktów marki NOW.

Inne surowce

Niektóre surowce są narażone na zwiększone ryzyko zanieczyszczenia bakteryjnego ze względu na pewne czynniki, takie jak kraj pochodzenia, czas transportu, naturalna podatność oraz inne. W takich sytuacjach technicy NOW wykorzystują RiboPrinter® do testowania nie-probiotycznych próbek surowców i zidentyfikowania wszelkich obecnych szczepów bakterii. Dzięki temu możemy szybko i dokładnie ocenić czystość surowca i jego bezpieczeństwo.

W przypadkach, w których wykryto zanieczyszczenie niepożądanymi bakteriami, surowiec w pytaniu może być natychmiast poddany kwarantannie, usunięty z procesu produkcyjnego i zwrócony do dostawcy w celu dalszej oceny.

Gotowe produkty probiotyczne

Kiedy probiotyk zostanie wyprodukowany według określonej formuły, technicy kontroli jakości NOW ponownie wykorzystują RiboPrinter®, aby sprawdzić jego siłę działania po zakończeniu procesu produkcji, a także zapewnić odpowiedni skład szczepu probiotycznego. Ponadto możliwe jest potwierdzenie długookresowej stabilności i okresu przechowywania.

Inne gotowe produkty

Jeśli powstaje podejrzenie lub przypuszczenie, że mogło wystąpić zanieczyszczenie bakteryjne gotowych produktów nie-probiotycznych, RiboPrinter® pomaga technikom NOW zidentyfikować wszystkie szczepy bakteryjne obecne w produkcie, pozwalając szybko ocenić czy dany produkt jest rzeczywiście skażony.

Firma NOW jest zdeterminowana aby zapewnić bezpieczeństwo i jakość produktów

W dzisiejszym rynku szybkich dostaw i uzupełnień konieczna jest identyfikacja zakażeń bakteryjnych przed wprowadzeniem substancji do łańcucha dostaw dla konsumentów. Po wprowadzeniu systemu DuPont ™ RiboPrinter® firma NOW jest jedynym producentem w branży produktów naturalnych, który posiada zdolność do dokładnej oceny składu bakteryjnego i siły działania probiotyków, a także zidentyfikowania potencjalnego skażenia, w ciągu godzin.

2018-01-30T11:02:39+00:00