91 452 84 20
///Środowisko, zrównoważony rozwój

Środowisko, zrównoważony rozwój

Jako wytwórca naturalnych produktów firma NOW ma głęboką świadomość swojego potencjalnego wpływu na środowisko i czuje się zobowiązana do odpowiedzialnego gospodarowania na naszej planecie poprzez redukcję emisji dwutlenku węgla oraz poprzez inne działania na rzecz zrównoważonego rozwoju.

Lokalne działania na rzecz zrównoważonego rozwoju

NOW ma zaszczyt być gospodarzem wielu lokalnych inicjatyw służących środowisku naturalnemu i uczestniczy w licznych takich inicjatywach.

Lokalne dni sprzątania rezerwatu leśnego

Od 1998 r. NOW jest gospodarzem dorocznego dnia sprzątania rezerwatu lasu przez naszych pracowników, kiedy usuwa się śmieci i porządkuje rezerwat East Branch Forest Preserve (hrabstwo DuPage), przylegający do naszego zakładu mieszczącego się przy Glen Ellyn Road. Pracownicy NOW nie tylko oczyszczają las i usuwają śmieci, ale również sadzą rośliny naturalnie występujące w tym lesie, zakładają miejsca rozwoju narybku oraz usuwają rośliny gatunków inwazyjnych.

Partnerstwo z The Conservation Foundation

NOW jest partnerem The Conservation Foundation w promowaniu zdrowych ogrodów oraz oszczędzania wody poprzez propagowanie świadomości oraz poprzez rozmaite programy, na przykład specjalną sprzedaż przedmiotów takich jak beczki na wodę deszczową, kompostowniki, zbieracze wody deszczowej, skrzynki do kwiatów, wieszaki do roślin i inne.

The Conservation Foundation jest organizacją non-profit, której jako organizacji dobroczynnej przyznano cztery gwiazdki, zajmującą się ochroną otwartej przestrzeni i naturalnych gruntów, chroniącą rzeki i działy wód oraz promującą utrzymanie naturalnego środowiska w obszarze metropolitalnym wielkiego Chicago. Aby uzyskać więcej informacji odwiedź ich stronę internetową – www.theconservationfoundation.org

Pomoc w zaspokojeniu potrzeb lokalnych

Kiedy gdzieś w pobliżu wydarzy się katastrofa, firma NOW jest gotowa nieść pomoc przyjaciołom i sąsiadom w formie darowizn dobroczynnych oraz zaangażowania pracowników. Przykładem naszej działalności charytatywnej jest pomoc udzielona przez pracowników NOW kilku lokalnym społecznościom na obszarach zniszczonych przez potężne tornada w 2013 roku, w tym w mieście Washington, w stanie Illinois. Pracownicy NOW przekazali żywność, odzież i poświęcili swój udzielając pomocy.

Jako przedsiębiorstwo które odniosło sukces uważamy, że będąc członkiem naszej społeczności lokalnej jesteśmy zobowiązani nieść pomoc potrzebującym kiedy tylko możemy, a zwłaszcza wtedy, gdy potrzeba jest największa.

Nagrody i uznanie

W NOW rozumiemy jak ważne jest aby robić to co jest w naszej mocy aby nie tylko chronić środowisko, ale także poprawiać jego jakość. Podstawą jest edukacja, wizja i wspólny wysiłek osób pragnących podjąć takie zobowiązanie.

Firma NOW od lat jest wierna swojemu zobowiązaniu do czynienia naszej planety piękniejszą i do ochrony zasobów naturalnych które jeszcze pozostały. Począwszy od progresywnych programów recyklingu do działań opartych na społecznościach, będziemy nadal dawać nasz wkład w promowanie wyższego poziomu społecznej odpowiedzialności.

Zmniejszanie naszego śladu węglowego – emisji dwutlenku węgla

W NOW współpracujemy z różnymi organizacjami aby ocenić nasz wpływ na środowisko; jedną z nich jest Pratt Industries, nasz dostawca pudeł kartonowych. Każdego roku Pratt wysyła nam raport oceniający jak bardzo zredukowaliśmy nasz ślad węglowy poprzez wykorzystanie kartonu z recyklingu.

Ocena wpływu na środowisko 2015, według Environmental Impact Estimator

W roku 2015 firma NOW zakupiła 565 ton kartonu z recyklingu, co jest równoważne następującemu ograniczeniu wpływu na środowisko:

MNOŻNIK JEDNOSTKI LICZENIA
OSZCZĘDNOŚCI
OSZCZĘDNOŚCI*
DZIĘKI TEMU ZAKUPOWI
17 Drzewa 9 607
3 100 kWh energii 1 751 810
2,1 Jardy sześcienne wysypisk 1 187
4 500 Galony wody  2 542 950
1 Tony CO2 565,10

* Liczby określające oszczędność są oparte na średnich wartościach w przemysłowych procesach wytwórczych i zawartości materiałów z recyklingu w tradycyjnych papierniach i nie odnoszą się do konkretnych instalacji.

Źródło: Department of Energy, Environmental Protection Agency, World Wildlife Duke University study, 1995, Net GHG CO2 Equiv, Virgin + Incineration

2017-12-15T12:37:12+00:00