91 452 84 20

Obiekty

Fabryki, centra dystrybucji i laboratoria NOW®

Jako jeden z wiodących wytwórców branży produktów naturalnych NOW posiada i wykorzystuje kilka zakładów produkcyjnych i dystrybucyjnych w Stanach Zjednoczonych oraz w Kanadzie.

NOW ma siedzibę w Bloomingdale, w stanie Illinois, gdzie znajdują się biura centrali naszej firmy i nasz główny zakład produkcyjny. NOW prowadzi również najnowocześniejsze centrum dystrybucji w sąsiednim mieście Roselle. Aby lepiej obsługiwać naszych klientów na zachodnim wybrzeżu, firma nasza prowadzi również zakład produkcji i dystrybucji w Sparks, w stanie Newada. Oba zakłady produkcyjne: w Bloomingdale i w Sparks są ponadto wyposażone w najnowocześniejsze laboratoria, w których technicy działu jakości NOW przy pomocy najnowszych instrumentów analitycznych przeprowadzają w każdym miesiącu około 16 000 testów, zarówno składników jak i gotowych produktów.

Fabryka i centrum dystrybucji w Bloomingdale, w stanie Illinois

Zakład produkcji i dystrybucji w Bloomingdale został zaprojektowany i zbudowany w roku 1998 przez Louisa Richarda, brata założyciela firmy – Elwooda Richarda. Jest to obiekt mający powierzchnię 24 400 metrów kwadratowych, wyposażony w magazyn o kontrolowanej temperaturze, tak zaprojektowany i wyposażony aby maksymalnie wykorzystywał dostępną przestrzeń, z obszarem składowania produktów wrażliwych na temperaturę oraz z obszarem schładzania.

To nasz główny zakład produkcyjny posiada on również kilka własnych laboratoriów, w tym do chromatografii gazowej, laboratoria analityczne, mikrobiologiczne i sensoryczne. Posiadanie własnych laboratoriów pomaga nam przyspieszyć testowanie surowców, próbek składników oraz gotowych produktów i umożliwiają naszym technikom prowadzenie kontroli jakości na poziomie, który trudno znaleźć w branży produktów naturalnych.

Zakład w Bloomingdale stanowi serce naszej sieci produkcyjnej i dystrybucyjnej i w zasadniczy sposób wspiera naszą zdolność do osiągnięcia jednolitego poziomu jakości, efektywności oraz bezpieczeństwa produktów, a także nasze możliwości zaspokojenia rosnącego zapotrzebowania konsumentów.

Fabryka i centrum dystrybucji w Sparks, w stanie Newada

Zbudowany w roku 2011 nasz zachodni zakład produkcji i dystrybucji w Sparks w stanie Newada jest nowoczesnym magazynem wyposażonym w linie do produkcji kapsułek miękkich i zwykłych, tabletek oraz proszków. Jest również wyposażony w zaawansowane laboratoria analityczne, umożliwiające szybkie i kompleksowe testowanie zarówno odbieranych od dostawców składników jak i gotowych produktów przed wysyłką. Warto dodać, że nasz obiekt w Sparks wybudowano z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii ekologicznego budownictwa.

Zobowiązanie NOW do zrównoważonego rozwoju

Zakład w Sparks firmy NOW w stanie Newada posiada certyfikat GMP i jest zielonym obiektem, wybudowanym zgodnie z wymogami programu LEED (budownictwa przyjaznego środowisku). Stanowi on wsparcie inicjatyw NOW z zakresu ochrony środowiska i zrównoważonego rozwoju. Nasz zakład w Sparks uzyskał srebrny certyfikat LEED.

Dowiedz się więcej o naszym zakładzie w Sparks.

Centrum dystrybucji w Roselle, w stanie Illinois

W odpowiedzi na stały wzrost i rosnący popyt konsumencki, w roku 2017 otworzyliśmy placówkę dystrybucyjną w Roselle o powierzchni 18 600 metrów kwadratowych. Została ona starannie zaplanowana aby służyła naszemu długoterminowemu wzrostowi i ekspansji. Przenieśliśmy nasze działania dystrybucyjne z fabryki Bloomingdale do Roselle, aby lepiej wspierać nasz stały rozwój i przyszłą ekspansję.

Unowocześnione technologie realizacji zamówień i magazynowania

Ten obiekt jest wyposażony w najnowocześniejszy system realizacji zamówień Pick-to-Voice gdzie operacje magazynowe są sterowane głosem, a także w trzypiętrowy moduł szybkiego pobierania który ma na celu zwiększenie wydajności i stanowi rozwiązanie skalowalne, dla umożliwienia przyszłego wzrostu. Znaczące modernizacje operacji chłodzenia i zamrażania umożliwiają przechowywanie do 800 palet schłodzonych materiałów i do 200 palet materiałów zamrożonych.

Wybudowaliśmy również specjalną strefę pakowania, tak zaprojektowaną aby zapewniła znaczną poprawę efektywności pakowania, oraz specjalny obszar dokowania, przeznaczony wyłącznie do dużych zamówień odbieranych ciężarówkami – w celu zwiększenia efektywności i poprawienia czasu obsługi zamówień.

Działania produkcyjne i dystrybucyjne w Kanadzie

Firma NOW szczyci się współpracą z kolegami z Kanady (NOW® Canada), aby udostępnić naszym przyjaciołom za północną granicą naturalne produkty w umiarkowanej cenie. NOW Canada prowadzi magazyny i dystrybucję w następujących lokalizacjach:

  • Calgary, w prowincji Alberta (3 800 metrów kwadratowych)
  • Montreal, w prowincji Quebec (3 800 metrów kwadratowych)
  • Guelph, w prowincji Ontario (9 300 metrów kwadratowych, w tym produkcja)
  • Delta, w prowincji Kolumbia Brytyjska (2 800 metrów kwadratowych)

Biura centrali

W roku 2012 firma NOW zakupiła budynek w Bloomingdale, w którym obecnie znajdują się biura centrali. Budynek jest zlokalizowany zaledwie kilka minut od naszej fabryki w Bloomingdale. Oto adres naszego biura:

244 Knollwood Drive
Bloomingdale, IL 60108

Nasze biura są siedzibą wielu pracowników i działów – w tym administracji, zasobów ludzkich, sprzedaży i marketingu, obsługi klienta, księgowości, technologii, zakupów oraz innych. Obiekt ten został zakupiony z myślą o przyszłym wzroście i ma wystarczającą ilość miejsca na rozbudowę.

2017-12-15T12:40:29+00:00