91 452 84 20
///NOW wykracza poza wymagania aktualnych dobrych praktyk wytwarzania FDA (cGMPs)

NOW wykracza poza wymagania aktualnych dobrych praktyk wytwarzania FDA (cGMPs)

Minęło ponad dziesięć lat od wprowadzenia odpowiedniej legislacji do ustanowienia przez FDA (Food and Drug Administration, Agencja Żywności i Leków – amerykańska instytucja rządowa) aktualnych dobrych praktyk wytwarzania (cGMPs) dla branży suplementów diety. Dopiero w 2006 roku FDA zaczęła stopniowo wprowadzać nadzór pod kątem zgodności cGMP.

Zamiast czekać na przygotowanie standardów FDA dla suplementów diety, producenci suplementów postanowili wziąć sprawy w swoje ręce. Stowarzyszenie Naturalnych Produktów (Natural Products Association, NPA) oraz inne organizacje wypełniły istniejącą próżnię i ustanowiły program certyfikacji GMP.

Ten program certyfikacji wykorzystał dobre praktyki wytwarzania istniejące w różnych krajach świata oraz w innych branżach – na przykład w przemyśle farmaceutycznym i spożywczym – dla utworzenia zestawu standardów wytwarzania, które gwarantują wysoką jakość produktów.

Firma NOW® nieustannie poszukuje nowych metod weryfikowania jakości swoich produktów, dołączyliśmy więc do tej inicjatywy.

 • Firma NOW® była jednym z pierwszych producentów, którzy w roku 2000 starali się o przyznanie certyfikatu GMP. Uzyskaliśmy klasę ‘A’, przyznaną przez NPA po przeprowadzeniu intensywnego audytu. Nasza ostatnia kontrola spełniania wymagań cGMP została przeprowadzona przez FDA 13 maja 2015 roku.
 • NOW® przechodzi co roku proces ponownej certyfikacji. Zawsze uzyskujemy klasę “A”.

Dzisiaj, oprócz obowiązujących w kraju, opracowanych przez FDA standardów cGMPs, program certyfikacji prowadzony przez NPA ustanowił dodatkowe standardy. Połączenie tej certyfikacji z innymi naszymi działaniami (patrz dalej) wyraźnie wskazuje, że spełniamy lub przewyższamy wymagania FDA.

Wiodące w branży standardy

Należy brać pod uwagę nie tylko na standardy GMP…

 • NOW® nie zezwala wykorzystywać składników, które były poddane napromieniowaniu.
 • NOW® przeprowadza niezależne kontrole u wielu dostawców składników, aby mieć pewność co do zgodności stosowanych surowców z naszymi standardami.
 • Przodujące laboratoria NOW® opracowały metody testowania surowców, które zostały przyjęte jako branżowe standardy.
 • NOW® jest jednym spośród nielicznych producentów, którzy prowadzą obszerne testy gotowych produktów. Umożliwia nam to przeprowadzona inwestycja we własną bazę laboratoryjną.
 • NOW® wykorzystuje aktualne technologie dla zapewnienia świeżości produktów, na przykład: Ageless® Oxygen Absorbers, pakowanie w atmosferze modyfikowanej, desykanty oraz opakowania dostosowane do konkretnego produktu, które pomagają chronić przed światłem i ciepłem.
 • NOW® ma pewne instalacje produkcyjne wyznaczone jako wolne od alergenów, co pozwala nam w bezpieczny sposób wytwarzać produkty żywnościowe przyjazne alergikom.
 • NOW® oszczędnie wykorzystuje nieaktywne substancje pomocnicze w swoich produktach, a ich użycie podlega takim samym standardom jak użycie składników aktywnych.

Certyfikacja produktów organicznych oraz Non-GMO

NOW® korzysta również z dwóch dodatkowych form certyfikacji dla przekonania klientów o jakości swoich produktów:

 • Nasze produkty i składniki organiczne są certyfikowane jako organiczne przez Quality Assurance International (QAI). QAI to jedna z wiodących amerykańskich agencji certyfikujących produkty organiczne, akredytowana przez Departament Rolnictwa USA. QAI “stawia sobie za cel zapewnienie rzetelności ekologicznej na każdym etapie łańcucha produkcji organicznej.”
  NOW® jest certyfikowanym przez QAI organicznym producentem. Co roku przechodzimy audyt prowadzony przez National Organic Program (NOP).
 • Niektóre produkty NOW® są etykietowane jako zweryfikowane w ramach projektu Non GMO (Non-GMO Project Verified). Oznacza to, że produkty te zawierają składniki, które zostały zweryfikowane i nie zawierają organizmów modyfikowanych genetycznie (GMO).
  Non-GMO Project to jest organizacja założona przez detalicznych sprzedawców naturalnych produktów, która poddaje nasze produkty non-GMO rygorystycznemu procesowi weryfikacji. Nasza baza produkcyjna jest audytowana przez Non-GMO Project.

NOW wykracza poza obowiązujące wymagania aby spełnić Twoje standardy

cGMPs ustalone przez FDA to zaledwie początek. Naszą zasadą jest doskonalenie.

Istnieją, oczywiście, inne formy certyfikacji służące zapewnieniu jakości. Jednakże my zdecydowaliśmy się na przyjęcie najbardziej wszechstronnych i wymagających programów certyfikujących jakie istnieją.

Możesz być więc pewny, że dostajesz taką jakość jakiej poszukujesz.

2017-11-24T11:21:23+00:00