91 452 84 20
///Czy suplementy są bezpieczne?

Czy suplementy są bezpieczne?

Słyszałeś wiele dobrego o suplementach diety… I przekonuje Cię idea stosowania naturalnych produktów dla wsparcia zdrowia… Jednakże masz przy tym pewne wątpliwości…

Czy suplementy podlegają jakimś regulacjom? Czy istnieją jakieś standardy, do których producenci muszą się stosować?
Skąd mam mieć pewność, że suplementy są bezpieczne?

To jest ważne pytanie, które musisz sobie zadać zanim wprowadzisz jakiś element do swojej diety.

Jednakże najpierw należy pomyśleć o pewnych podstawowych zagadnieniach związanych z bezpieczeństwem…

Naturalny to nie zawsze znaczy bezpieczny

Można spotkać się z taką opinią, że wszystko co naturalne jest również bezpieczne…

Co prawda większości naturalnych suplementów nie można niczego zarzucić, jednakże słowa “naturalny” nie należy traktować jako gwarancji bezpieczeństwa. Marka NOW® opiera się na przekonaniu, że stosowanie naturalnych produktów jest jedną z najlepszych rzeczy które można zrobić dla własnego zdrowia. Założyciel firmy NOW®, chemik Elwood Richard, był pod głębokim wrażeniem poznanych danych o naturalnych produktach. Jednakże “naturalny” nie zawsze znaczy bezpieczny. Niektóre suplementy mogą dramatycznie zmienić chemię Twojego organizmu – często w sposób pozytywny. Jednakże, w zależności od stanu Twojego zdrowia oraz unikalnej biochemii, mogą również powodować skutki negatywne. Chodzi o to, że naturalne suplementy mogą nie oddziaływać jednakowo na różnych ludzi. Na szczęście większość renomowanych firm produkujących suplementy umieszcza na swoich produktach ostrzegawcze etykiety, które pomagają zidentyfikować potencjalne problemy. Ważne jest aby to sprawdzić. Jeżeli masz jakieś problemy zdrowotne, skonsultuj się ze swoim specjalistą opieki zdrowotnej. Jednakże są pewne dodatkowe zagadnienia związane z bezpieczeństwem suplementów diety…

W jaki sposób jakość wpływa na bezpieczeństwo suplementów

Dla bezpieczeństwa suplementów zagrożenie stanowią trzy problemy związane z jakością: zafałszowanie, zanieczyszczenie oraz stosowanie substytutów składników.

Zafałszowanie

Z zafałszowaniem mamy do czynienia gdy dostawcy składników lub producenci suplementów nielegalnie dodają do formuły suplementu niezadeklarowane składniki – jak substancje farmaceutyczne. Jako przykład można podać kilka przypadków suplementów dla sportowców, które zawierały nielegalne steroidy poprawiające wydolność organizmu. Jest to bezwzględnie niezgodne z prawem i gdy takie działania firmy zostaną odkryte, FDA podejmuje odpowiednie działania.
Zdarza się, że firmy nieświadomie wytwarzają zafałszowane produkty, ponieważ dostały od swoich dostawców zafałszowane składniki.

Firma NOW® testuje dostarczane surowce, które należą do kategorii wysokiego ryzyka, pod względem możliwości zafałszowania. Dla wzmocnienia naszej zdolności wykrywania zafałszowań opracowaliśmy nowoczesną metodę testowania na okoliczność zafałszowania dla szerokiego zakresu surowców, przy wykorzystaniu spektroskopii w podczerwieni.

Zanieczyszczenie

Z zanieczyszczeniem mamy do czynienia gdy w surowcach znajdują się ciężkie metale, alergeny, mikroorganizmy jak bakterie lub grzyby, lub też inne toksyny. Najlepszym sposobem zapobieżenia zanieczyszczeniom jest właściwe prowadzenie uprawy, zbioru, przetwarzania oraz składowania.
W NOW® pracujemy z dostawcami nad zapewnieniem zachowania naszych standardów surowców na każdym z tych etapów.
Ponadto, zgodnie z wymaganiami regulacji FDA dla suplementów diety, wszystkie surowce powinny być testowane na okoliczność zanieczyszczenia mikrobiologicznego oraz metalami ciężkimi.

Firma NOW® zawsze całkowicie wypełnia wymagania nałożone przez regulacje FDA. Możecie tu zobaczyć nasz najnowszy raport. Ale nie kończymy na tym naszych działań… Często testujemy nasze wyposażenie produkcyjne na obecność zanieczyszczeń. Mamy ponadto obszerny program testowania gotowych produktów – jeden z najbardziej rozbudowanych w branży. W ciągu jednego miesiąca możemy wykonać aż 16 000 pojedynczych testów.

Substytuty składników

Również stosowanie substytutów składników stanowi źródło problemów z bezpieczeństwem. Czasem producenci starają się obniżyć koszty stosując substytuty zamiast składników podanych na etykiecie. Czasem tak postępują dostawcy. Zdarza się również, że po prostu gatunki nie są właściwie określone przy zbieraniu dziko rosnących ziół. Można tu podać przykład niedawnego badania próbek produktów z pluskwicy groniastej – jedna trzecia z nich zawierała gatunki roślin spokrewnione z pluskwicą, które jednakże nie zostały przebadane w celu stosowania w suplementacji dla ludzi. W niektórych przypadkach może to nie być szkodliwe, lecz z pewnością nie jest etyczne. Może również powodować problemy związane z bezpieczeństwem. FDA wymaga aby wszyscy producenci testowali stosowane surowce dla ich zidentyfikowania i upewnienia się, że stosują materiały podane na liście składników.

W NOW® nie tylko identyfikujemy składniki stosowane w naszych suplementach, ale testujemy je również pod kątem czystości oraz siły działania.

W NOW® Twoje bezpieczeństwo jest najważniejsze

Firma NOW® została założona aby pomóc Ci osiągnąć dobre zdrowie dzięki naturalnym produktom. Od samego początku wiedzieliśmy, że kontrola jakości ma decydujące znaczenie przy wytwarzaniu produktów, którym możesz zaufać.

Mając światowej klasy laboratoria i zespół naukowców, nasze wyjątkowe standardy czystości i dokładności w produkcji oraz staranie dobierając dostawców składników, nieustannie pracujemy aby mieć pewność, że zasłużyliśmy na to zaufanie.

2017-12-15T12:05:56+00:00